Yeni Yıl

13 Nisan 2015 Pazartesi         Yeni taşındığımız sitede çok tatlı insanlarla tanıştık, kaynaştık. Komşuluk arkadaşlıktan akrabalıktan daha  çok farklıdır. ''Ölünde dirinde komşuyla'' diye boşuna dememişler. Biz kendimizi böyle insanları tanıdığımız için çok şanslı sayıyoruz. İnşallah  uzun yıllar dostluklarımız devam eder. Fırsat oldukça bir araya gelip gönlümüzce sohbet edip keyifle hazırladıklarımızı yiyoruz, saatlerin nasıl geçtiğini anlamıyoruz bile. Nisan ayında sıra bendeydi ben de bu güzel insanlara elimden geldiğince güzel bir masa hazırlamaya gayret ettim.     


Onlardan tam not aldım ama sizinde fikirleriniz benim için çok değerli .. Hadii bakalım yorumlarınızı  bekliyorum..Masamdaki mönü daha çok meze ve salata ağırlıklıklıydı. Geçen hafta kargoyla gelen Ege otlarından cibez ve zoho otunu da kullandım..

Peynirli köz biberli cibezler


Portakallı Zoho otu salatasıGirit ezmemSade cibez ve çeşnili zeytinyağ
 Pancarlı Humus


Yoğurtlu kuru biber kavurması 


Antalya piyazı
 


Haydari  Zeytinyağlı Biber dolmasıNot: Bu arada Ege otlarını sevdiğini bildiğim ve paylaştığım arkadaşımın eşi sevgili Bülent Ercan evde yaptıkları "peynirli köz biberli cibez"i ve "portakallı zoho salatasını" fotoğraflayıp göndermiş. Çektiği diğer ot fotoğraflarını daha sonra paylaşacağım. Keşke o akşam onlar da gelmiş olsaydı da masam profesyonel bir fotoğrafçı görseydi.Kendisine çok teşekkür ederim. En kısa zamanda onlar için de bir masa hazırlanacak. 
   Bülent Bey aşağıda linkini verdiğim sitede ve özel olarak yemek fotoğrafları çekmenin yanı sıra, doğum ve reklam fotoğrafçılığı da yapmaktadır. https://tr-tr.facebook.com/pages/Cafe-Casserole/612256448799589 adresinden de foto editörlüğünü yaptığı web sitesini görebilirsiniz. Fotoğrafçıya ihtiyacınız olursa gözü kapalı tavsiye edebileceğim bir insan. İletişim adresi burada      

0 yorum:

CAFEDERYA

CAFEDERYA
Tasarım pastalar,kurabiyeler, cupcakeler. Ayrıca Ev yapımı hamur işleri, tatlılar, mezeler, yöresel lezzetler...

Atam İzindeyiz

Atam İzindeyiz

Blogroll

free counters

Popüper Yazılar

Blog Arşivi

Google+ Followers

Yukarı