Yeni Yıl

22 Ocak 2015 Perşembe



Zaman nasıl çabuk geçiyor değil mi? Daha dün doğmuş gibi. .  Hemşire O' nu banyo ettirmek üzere camekanlı sıcacık bir odaya aldığında ilk görmüştük. Kocaman bir lavaboda ılık akan suyun altında yavaş ve narin hareketlerle yıkamaya başladı. Biz camekandan seyrediyoruz ama ben o çocuk üşüyecek diye kendimi yiyip bitirmiştim o gün. Deneyimli hemşire onu hiç incitmeden yıkadı ve havluya sardı . Bize de hazırlayıp birazdan annesinin yanına getireceğini ve orada beklememizi söyleyip camekanın perdesini kapattı. Artık odada annesi de dahil büyük bir merakla Can bey i beklemeye başladık.. İşte gelmişti bile kuzum.. Can'ı kucakladığında kızımın gözlerinin kenarından akan birkaç damla yaşı hiç unutmadım. Babaların o an ne hissedebildiğini bilemiyorum ama annelik duygusunun önüne geçebilecek bir başka duygu olmadığı kesin.

Mis kokan minicik bedeniyle, yumucuk gözlü kırışık yüzlü bir çocuktu.. Büyük adam gibi de saçları vardı. Annesinin kucağında anne kokusuyla hemende uykuya dalmıştı .. 

Can hızla sağlıklı bir şeklide büyümeye başladı.. Bizleri artık seçiyor ve gülücükler atıyor hatta küçük küçük muziplikler bile yaptığı oluyor..Hayatımızın neşesi sevinci olup çıktı..Bizimde çocuklarımız oldu ama hiç bu kadar kendimizi kaybetmemiştik Dedesi ve anneannesi olarak ben Can la yatıyor Canla kalkıyoruz..Herkeste bu torun sevgisi böyle midir bilmiyorum..


Derya Teyzesi her maaş aldığında Can için aldığı ya bir oyuncak ya bir giyecekle eve geliyor.



  İlk üç yaşını evde dört nesil bir arada kutladık. Ayrıca kimin doğum günü olursa olsun bütün mumları sadece Can üfleyebilir...



Kreş çıkışı Can la birlikte eve geliyoruz genelde.. Eve gelmeden anneanne ekmeğimiz var mı? sütümüz var mı? diye akıllı akıllı konuşması  bizi mest etmeye yetiyor da artıyor bile..

 Bu yıl kreşteki  ikinci yılı ve doğum gününde artık dört nesille değilde arkadaşlarıyla daha çok eğleneceğini ve onları doğum gününde yanında görmek istediğini fark ettik. Bizde küçük ferah güzel bir yer ayarladık. konuklarımız ve çocuklar için bir mönü belirledik ve tamamını evde hazırladık. Kreş öğretmeni ve bir çok arkadaşı anne babalarıyla doğum günü partimize gelmişti  hep birlikte çok güzel bir doğum günü kutladık.. .






Can tam bir Şimşek McQueen hastası, bu yüzden  geçen yıl pastamız şimşek olunca bu yıl da şimşeğin en yakın arkadaşı Mater' i pasta modeli olarak seçtik.. 

Korsan kılığındaki palyaço abileri üç saat boyunca onları çok ama çok eğlendirdi. 

Can doğum gününde  çok ama çok mutlu oldu, arkadaşlarıyla dansetmekten koşturmaktan da bir o kadar yorgun düştü ki parti bitip de eve dönerken annesinin kucağında uyuyakaldı.

Canım benim Allah güzel ve sağlıklı ömürler versin hepsine..Onlar hep gülsün, mutlu olsunlar hiç ama hiç üzülmesinler..


Mönüdekilerden bazıları ..Çörekotlu tuzlu kurabiyelerimiz, 


      Elmalı kurabiyelerimiz,


Tavşan kurabiyeler daha çok fare kurabiye gibi oldular ama lezzetleri harikaydı..


Tavuk Salatası


 Çocuklar için Mönü: 
Misket köfteler+ patates kızartması+ makarna+patlamış mısır

           Büyükler için mönü:
 Tatlı -tuzlu kurabiyeler+Tavuklu salata+Börek+kısır+Z. yağlı Biber dolması
ve 
Doğum günü Pastası

0 yorum:

CAFEDERYA

CAFEDERYA
Tasarım pastalar,kurabiyeler, cupcakeler. Ayrıca Ev yapımı hamur işleri, tatlılar, mezeler, yöresel lezzetler...

Atam İzindeyiz

Atam İzindeyiz

Blogroll

free counters

Popüper Yazılar

Blog Arşivi

Google+ Followers

Yukarı